14 kolejka: Lider Włocławek vs. Sparta

W środę piłkarze brodnickiej Sparty zainaugurują swoim meczem 14. kolejkę ligową. Czeka ich kolejne trudne zadanie – wyjazdowy mecz z Liderem Włocławek.

Drużyna z Włocławka jest liderem nie tylko z nazwy – z dorobkiem 28 punktów przewodzi w ligowej tabeli. W dotychczasowych 13 meczach 9 razy zwyciężała, 1 raz zremisowała i 3 razy przegrała, uzyskując bilans bramkowy 23-14. Co ciekawe, Lider jest beniaminkiem i dopiero po raz drugi w historii gra w 4-tej klasie rozgrywkowej.

Ostatnia ligowa kolejka przyniosła w przypadku drużyny Lidera niespodziankę, bowiem ulegli oni Lechowi  w Rypinie 0-2 i przerwali serię siedmiu zwycięstw z rzędu oraz dziewięciu bez porażki. 

W brodnickiej drużynie panują dobre nastroje po zwycięstwie z byłym już liderem tabeli - Pomorzaninem Toruń. W 13. kolejce Sparta meczu nie rozegrała, gdyż drużyna Piasta Złotniki Kujawskie nie przyjechała na miejsce i zostanie on zweryfikowany jako walkower dla naszego zespołu. 

Mecz we Włocławku będzie miał niecodzienną w przypadku naszej ligi otoczkę, gdyż zostanie rozegrany o godzinie 19:00 przy sztucznym oświetleniu, co powinno dodać jeszcze więcej atrakcyjności temu spotkaniu, które określane jest mianem hitu kolejki. 

Brodniczanie od wielu miesięcy nie zaznali goryczy porażki w meczu wyjazdowym, więc mamy nadzieję, że drugi raz z rzędu lider zostanie pokonany. 

Początek meczu w środę, 30 października, o godzinie 19:00 na Stadionie Miejskim we Włocławku.