16. kolejka: Włocłavia vs. Sparta

W meczu 16. kolejki Spartan czeka bardzo ciężki wyjazd do Włocławka. Włocłavia, z którą przyjdzie nam się mierzyć, jest jednym z głównych faworytów do awansu. 

Klub z Włocławka w poprzednich sezonach był zwykłym "przeciętniakiem" w naszej lidze, ale tym razem jest inaczej. Spory zastrzyk gotówki, który otrzymał przed sezonem, spowodował bardzo ciekawe ruchy transferowe, które od razu przełożyły się na lepsze wyniki.

W chwili obecnej Włocłavia zajmuje 3. miejsce w tabeli. W 13 meczach zdobyła 31 punktów, 10 razy zwyciężając, 1 remisując (1-1 z Legią Chełmża) i 2 razy przegrywając - z Pogonią Mogilno 1-3 (wyjazd) oraz z naszym ostatnim rywalem, czyli z Lechem Rypin, 1-2 (dom). Nasi rywale mogą pochwalić się najlepszą defensywą w lidze - tylko 9 straconych bramek, oraz drugą najlepszą ofensywą - 49 bramek zdobytych (Lider Włocławek ma o jedną więcej). 

W poprzedniej kolejce Włocłavia miała rozegrać hitowy pojedynek z innym kandydatem do awansu - Zawiszą Bydgoszcz, jednak ze względu na COVID mecz został przełożony. 

A Sparta? A Sparta na pewno będzie jak Mariusz Pudzianowski - tanio skóry nie sprzeda. Brodniczanie są w formie, gdyż odnieśli trzy pewne zwycięstwa z rzędu - 4-1 z KS Brzoza, 3-1 z Chełminianką Chełmnmo i 3-0 na wyjeździe z Lechem Rypin. Formą błyszczy nasz najlepszy snajper - Adam Reise, który ustrzelił dwa dublety z rzędu, w dobrej dyspozycji jest także Oskar Brzuszczak. Jak powiedział kapitan drużyny, Krystian Janczak, piłkarze nie mogą doczekać się już wyjazdu do Włocławka. Tym bardziej, że mecz rozegrany zostanie przy sztucznym oświetleniu, co rzadko w tej lidze się zdarza. 

Początek meczu z Włocłavią w sobotę, 14 listopada, o nietypowej godzinie - 19:46, która jest odpowiednikiem roku założenia klubu z Włocławka. 

Spotkanie poprowadzi sędzia główny Andrzej Sobieszczyk. 

Zapraszamy na relację z tego spotkania na nasze kanały społecznościowe!