17. kolejka: Sparta vs. Unia Gniewkowo

Pora na ostatni mecz rundy jesiennej. Na zakończenie pierwszej części sezonu Sparta zmierzy się na własnym boisku z Unią Gniewkowo. 

Drużyna z Gniewkowa nieźle zaczęła sezon, przez pierwsze pięć kolejek nie zanotowała porażki i plasowała się w czołówce tabeli, jednak dalsza część sezonu nie była dla nich już tak dobra i na kolejkę przed zakończeniem piłkarskiej jesieni zajmuje ona dopiero 14. miejsce. Ich dorobek to 19 punktów w 16 meczach, bilans bramkowy 27-32. Unia 5 razy zwyciężała, 4 razy remisowała i 7 razy przegrywała. Nasi rywale w ostatniej kolejce wysoko przegrali na swoim boisku z Lechem Rypin: 1-5. Co ciekawe, Sparta tydzień temu zwyciężyła takim samym wynikiem Sportis Łochowo, będziemy mieć więc starcie dwóch drużyn, które tydzień temu zanotowały wyniki 5-1, jednak w dwie różne strony. 

Spartanie po dwóch porażkach z rzędu efektownie podnieśli się z kolan i odnotowali kapitalny występ przeciwko silnemu beniaminkowi z Łochowa, pomimo słabego początku i utraty bramki. Do gry wrócili Adam Reise i Radosław Gajkowski, co od razu dodało jakości drużynie, a obydwu zawodników powrót na boisko zaznaczyło zdobyciem gola. Niestety, w meczu z Unią za żółte kartki pauzować będzie Dorian Banasiak. 

Po czterech porażkach z rzędu na własnym stadionie (nie liczymy walkowera za mecz z Piastem) pora na zakończenie tej niechlubnej passy. Jest na to idealna okazja, gdyż to ostatni mecz w tej rundzie, a na nim świętowany będzie jubileusz 95-lecia naszego klubu, co na pewno dodatkowo zmobilizuje piłkarzy. 

Na ławce zabraknie tym razem z powodów osobistych nominalnego kierownika drużyny - Krystiana Narlocha. W zastępstwie po raz kolejny funkcję tę sprawował będzie Jakub Wiśniewski, którego dotychczasowy bilans w roli kierownika Sparty wynosi 4 zwycięstwa, 0 remisów i 0 porażek, w bramkach 12-2, więc to kolejny dobry prognostyk na jutrzejszy mecz. :) 

Początek meczu w sobotę, 23 listopada, o 13:30. Zachęcamy do szybszego przyjścia na stadion, gdyż kibice naszego zespołu zapowiadają widowiskową oprawę. Przypominamy także, że od godziny 9:00 na hali OSiR odbywał się będzie turniej piłkarski, zorganizowany w ramach obchodów 95-lecia Sparty. Gościem w tym dniu będzie były zawodnik Sparty, ale także m.in. Legii Warszawa i Reprezentacji Polski, Jakub Wawrzyniak! Wstęp wolny, zapraszamy! 

Spotkanie poprowadzi arbiter główny Piotr Ciesielski. 

Sparta Brodnica - Unia Gniewkowo, sobota, godzina 13:30, stadion OSiR