IV liga: ostatnie zaległe mecze

W końcu dobiegły końca ligowe rozgrywki w sezonie jesiennym. Sparta rundę zakończyła już trzy tygodnie temu, jednak z powodu panującej pandemii wiele ligowych potyczek musiało zostać przełożonych na inny termin, stąd niektóre drużyny musiały grać jeszcze w grudniu. 

Niestety, ale w swoich zaległych meczach zwyciężyły drużyny Legii Chełmża i Pogoni Mogilno, dzięki czemu wyprzedziły nas one w tabeli. 

Wyniki zaległych spotkań: 
Legia Chełmża - Chemik Bydgoszcz 2-0 
BKS Bydgoszcz - Orlęta Aleksandrów Kujawski 5-4 
Pogoń Mogilno - Start Pruszcz 4-1 
Chełminianka Chełmno - Cuiavia Inowrocław 3-1
Kujawiak Kowal - Włocłavia Włocławek 0-3 

Jedynym meczem, jakiego nie udało się rozegrać w tym roku, pozostaje spotkanie Kujawianki Izbica Kujawska z Chełminanką Chełmno, zaległości zostaną odrobione już w 2021 roku. 

Co się zmieniło w tabeli? Przede wszystkim Legia i Pogoń wyprzedziły nas w tabeli o jeden punkt i w chwili obecnej Sparta jest poza mistrzowską siódemką, która wiosną powalczy o awans. Wszystko jednak w nogach naszych piłkarzy, gdyż wiosną zagramy o awans z bezpośrednimi rywalami - z Legią Chełmża i Kujawianką, a piłkarze z Mogilna w jednej kolejce będą pauzować. 

Stratę do lidera - Zawiszy, zmniejszyła Włocłavia, która traci do bydgoszczan 3 punkty. Tyle samo punktów na koncie ma trzeci w tabeli Lider, jednak kilka dni temu doszło w tym klubie do sporych zmian. Drużynę Lidera opuścił duet trenerów i większość najważniejszych piłkarzy. Włocławianie sezon planują dokończyć swoją młodzieżą, co prawdopodobnie skreśla ich z walki o awans. 

Dokładne podsumowanie sezonu i analizę przedstawimy w osobnym artykule. 

Tabela: