Lech - Sparta 0-3

W rozegranym wczoraj zaległym meczu 13. kolejki IV ligi Sparta pewnie zwyciężyła w derbowym meczu z Lechem Rypin 3-0. 

Początek meczu w Rypinie był wyrównany i można go było określić, jako "typowy mecz walki". Ani jedna, ani druga drużyna nie osiągnęła wyraźnej przewagi i nie stwarzała sobie zbyt wielu okazji. Sytuacja zaczęła zmieniać się pod koniec pierwszej połowy, kiedy Spartanie przejęli inicjatywę i dwa razy poważnie zagrozili rywalom. Najpierw świetnie z rzutu wolnego uderzał Kaźmierczyk, ale bramkarz efektownie obronił jego strzał, a później Marcin Rupiński trafił w słupek. Do przerwy bramek ostatecznie nie było. 

Druga połowa była już totalną dominacją Sparty. Przejęliśmy inicjatywę, efektem czego Adam Reise w 58 minucie wyprowadził Spartę na prowadzenie. Ten sam zawodnik trzy minuty później dołożył drugą bramkę. Był to drugi dublet z rzędu naszego najlepszego strzelca. Gospodarzy ostatecznie dobił tuż po swoim wejściu na boisko Rafał Wiśniewski, który w 85 minucie ustalił wynik spotkania. 

Dzięki temu zwycięstwu Sparta z dorobkiem 21 punktów awansowała na 7. miejsce w ligowej tabeli. 

Lech Rypin - Sparta Brodnica 0-3 
Bramki: Adam Reise x2, Rafał Wiśniewski 

Skład Sparty: 
Wiśniewski - Ciechowski, Kaźmierczyk, Janczak (K), Dzwonkowski - Rupiński, Gajkowski, Kovch, Brzuszczak, Tuptyński - Reise 

Na zmiany wchodzili: Wesołowski, Wiśniewski, Martyniuk, Karczewski, Sarnowski 

Spotkanie prowadził sędzia Krzysztof Ulatowski. 

GALERIA ZDJĘĆ