Podsumowanie letnich przygotowań

Po długiej przerwie piłkarze Sparty wracają do rozgrywek ligowych. Przypomnijmy, że ostatnie ligowe spotkanie brodniczanie rozegrali w listopadzie zeszłego roku. Wiosną udało się rozegrać tylko jeden oficjalny mecz - Puchar Polski w Rypinie z Lechem, gdzie Sparta wygrała wysoko 3-0. Później przyszły obostrzenia związane z pandemią i zawieszenie rozgrywek, a w ostateczności definitywne ich zakończenie. 

Piłkarze Sparty wrócili do treningów w czerwcu, kiedy obostrzenia zaczęły być luzowane i świat sportu zaczął powoli stawać na nogi. Rozpoczęto okres przygotowawczy do nowego sezonu, który zakładał trzy treningi w tygodniu oraz jeden mecz sparingowy w każdy weekend. Piłkarze przebywali również na krótkim pobycie w Ośrodku Wypoczynkowym "Półwysep Wądzyn". Pierwszy sparing rozegrano 19 czerwca. Podsumowanie letnich sparingów: 

Włocłavia Włocławek - Sparta 2-2 
Bramki: Reise, samobójcza 

Sparta - Wkra Żuromin 2-1 
Bramki: Wesołowski, samobójcza 

Sparta - Pomorzanin Toruń 1-0 
Bramka: Kaczyński 

Sparta - Mławianka Mława 6-4 

Sparta - Wisła II Płock 4-2 
Bramki: Kaźmierczyk, Martyniuk, Dzwonkowski, Reise 

Unia Susz - Sparta 1-4 
Bramki: Reise x2, Bartoszyński, Kaźmierczyk 

Bilans: 
Zwycięstwa - 5 
Remisy - 1 
Porażki - 0 

Bramki: 19 - 10 

Wyniki sparingów sprawiają, że możemy być optymistami przed nowym sezonem - bez porażki i z wieloma zdobytymi golami. Gra nie zawsze była jednak idealna i trener Łukasz Kaliszewski miał często sporo uwag do gry swoich podopiecznych, pamiętajmy jednak, że są to tylko sparingi. 

Cieszy na pewno duża ilość zwycięstw, duża ilość zdobytych bramek, skuteczność Adama Reise oraz liczne występy młodzieżowych piłkarzy, gdyż w niektórych spotkaniach zaczynaliśmy mecz z sześcioma młodzieżowcami w pierwszym składzie. Należy pamiętać, że w sparingach występowali mało lub w ogóle tak kluczowi gracze, jak Domżalski, Gajkowski czy Rupiński. 

Pomiędzy pierwszym i ostatnim meczem sparingowym Spartanie rozegrali mecz ćwierćfinałowy Okręgowego Pucharu Polski, gdzie zagrali niezłe spotkanie wyjazdowe z bydgoskim Zawiszą, przegrywając jednak ostatecznie 3-2 i pożegnali się tym samym z pucharem. Bramki w tym meczu zdobyli Adam Reise (k) oraz Bartosz Zalewski, który ponownie przebywa na wypożyczeniu w Gedanii Gdańsk, jednak wrócił na to pucharowe spotkanie. 

Kadra Sparty niewiele się zmieniła w porównaniu z poprzednim sezonem. Dużą stratą jest odejście Kacpra Rybackiego, który świetnie radził sobie w zimowych sparingach, jednak ostatecznie zagrał tylko w jednym oficjalnym spotkaniu Pucharu Polski. W drużynie nie ma już także Adriana Kurala. 

Nowe twarze w kadrze to w większości młodzieżowcy: Karczewski, Pasternacki, oraz Kornowski, a z zewnątrz do drużyny dołączył pozyskany z Unii Susz Jakub Gula. Prawdopodobnie pojawią się jeszcze jakieś nowe twarze. Dokładną kadrę drużyny zaprezentujemy w osobnym artykule.