Rupiński: Mogliśmy pokusić się o wygraną

Pomeczowe wypowiedzi piłkarzy Sparty: 

Marcin Rupiński:

We Włocławku rozegraliśmy kolejny dobry mecz w ostatnim czasie. W pierwszej połowie byliśmy zespołem lepszym, mieliśmy więcej z gry co przekładało się na sytuacje bramkowe. Po jednym z rzutów różnych gospodarze ratowali się wybiciem piłki z linii po główce Tuptyńskiego. Włocłavia w tej części gry praktycznej nam nie zagroziła, za to my wyszliśmy na zasłużone prowadzenie po dobrej akcji i rzucie karnym pewnie zamienionym na gola przez Domżalskiego.

W drugiej odsłonie meczu rolę się nieco odmieniły i to zespół z Włocławka przeważał. Dobrze dysponowany Wiśniewski skapitulował tylko raz i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o wygraną, ale punkt wywalczony na wyjeździe z jednym z faworytów do awansu również cieszy.


Mateusz Wiśniewski: 
 

Po wygranym meczu derbowym do Włocławka jechaliśmy zmotywowani i w bojowych nastrojach, żeby podtrzymać dobrą passe. Mecz od początku układał się pod nasze dyktando, co zaowocowało dużą ilością sytuacji pod bramką gospodarzy. W 38 minucie po ładnej akcji i faulu na naszym zawodniku rzut karny na bramkę zamienił doświadczony Grzesiu Domżalski.

W drugiej połowie inicjatywę jednak przejęła drużyna Włocłavii. My również mieliśmy swoje sytuacje ale to rywale wykorzystali kontrę i wyrównali wynik. Szanujemy 1 punkt jednak czujemy niedosyt, że nie udało nam się dowieźć tego zwycięstwa do końca. Teraz skupiamy się na meczu z Cuaivią Inowrocław, aby w tym ostatnim meczu ligowym nadrobić stracone punkty.