Sparta - BKS 3-1

W meczu 2. kolejki IV ligi brodnicka Sparta odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo. Brodniczanie pokonali na własnym obiekcie Budowlany Klub Sportowy Bydgoszcz 3-1.

Mecz rozgrywany w samo południe dał się mocno we znaki zarówno piłkarzom, jak i kibicom. Temperatura powyżej 30 stopni z całą pewnością nie jest optymalną pogodą do gry w piłkę, jednak warunki były równe dla wszystkich.

W meczu z BKS-em trener Łukasz Kaliszewski mógł skorzystać już z powracającego po kontuzji wychowanka Sparty, Marcina Rupińskiego. Popularny "Rupek" wyszedł na boisko od pierwszej minuty i dał prawdziwe show, gdyż strzelił dwie fenomenalne bramki z rzutów wolnych i był bardzo blisko trzeciej, jednak piłka ostatecznie trafiła w poprzeczkę.

Rupiński strzałem z rzutu wolnego otworzył wynik spotkania, jednak goście w 39' minucie za sprawą Jakuba Makowskiego doprowadzili do wyrównania i do przerwy był sprawiedliwy remis 1-1.

Na początku drugiej połowy "Rupek" odpalił drugi pocisk z rzutu wolnego, a kilkanaście minut później strzałem "na raty" z rzutu karnego wynik meczu ustalił Adam Reise. Spartanie mieli jeszcze kilka dobrych okazji do zdobycia bramki, m.in. strzał Martyniuka w poprzeczkę, ale ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 3-1.

Sparta: Wiśniewski - Dzwonkowski, Kaźmierczyk, Banasiak, Ciechowski - Rupiński, Janczak, Martyniuk, Brzuszczak, Domżalski, Reise
Na zmiany wchodzili: Koczur, Wesołowski, Sarnowski, Gula, Karczewski

Sędziował: Piotr Ciesielski

Na kolejnym meczu Sparta zagra na wyjeździe z Unią Gniewkowo.