Sparta - Unia 1-0

W ostatnim meczu rundy jesiennej brodnicka Sparta przełamała "klątwę" i po czterech porażkach z rzędu na własnym stadionie, w końcu odniosła zwycięstwo. Zapewnił je w 87 minucie meczu Adam Reise. 

Pomimo tego, że Sparta w ostatnim meczu wysoko wygrała z silnym Sportisem Łochowo, a rywale z Gniewkowa wysoko przegrali z Lechem i zajmują dolną część tabeli, mecz z Unią nie zapowiadał się łatwo. Po pierwsze, na naszych piłkarzach ciążyła presja czterech porażek z rządu u siebie, po drugie niska temperatura i twarda murawa nie ułatwiały gry, a po trzecie w składzie Sparty zabrakło ważnych graczy: Doriana Banasiaka, Grzegorza Domżalskiego, Marcina Rupińskiego i Dawida Bociana. 

Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu obu drużyn i niewiele się w niej działo. 

W drugiej części gry brodniczanie grali dynamiczniej i stwarzali sobie więcej okazji, pod koniec meczu mocno napierając rywali. Swoje okazje mieli m.in. Wesołowski, Janczak czy Kaczyński, ale dopiero pod koniec meczu udało się zdobyć zwycięską bramkę. W 87 minucie rzut wolny z lewej strony wykonywał Oskar Brzuszczak, dośrodkował w pole karne, a tam znalazł się nie kto inny, jak Adam Reise, który oczywiście głową skierował piłkę do siatki. Była to jedyna bramka w tym spotkaniu. 

Rundę jesienną Sparta zakończyła na 6. pozycji, z dorobkiem 30 punktów i stratą 9 oczek do liderującego Pomorzanina Toruń. 

Sparta Brodnica - Unia Gniewkowo 1-0 
Bramka: Adam Reise 87' 
Skład: Wiśniewski - Ciechowski, Brzóska, Koczur (żk), Dzwonkowski, Gajkowski (żk,, Lech), Janczak (k), Brzuszczak, Martyniuk (Wesołowski), Kural (Kaczyński), Reise (żk, gol) 
Sędziował: Piotr Ciesielski