Unia - Sparta 1-1

W swoim trzecim ligowym meczu brodnicka Sparta ponownie zdobyła punkty, tym razem niestety tylko jednym. Podobnie jak w Mogilnie, w wyjazdowym meczu z Unią Gniewkowo padł remis 1-1. 

Mecz miał podobny przebieg jak mecz w Mogilnie, gdyż gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, a goście szybko wyrównali. Fenomenalną passę notuje Marcin Rupiński, który znów zdobył bramkę z rzutu wolnego (trzy gole w dwóch meczach). Tym razem płaskim strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi Unii i dał Sparcie remis. Ten sam piłkarz miał znakomitą okazję w końcówce meczu, jednak tym razem piłka już nie wpadła do siatki po stałym fragmencie gry w jego wykonaniu. 

W pierwszej połowie wie dobre okazje do strzelenia gola miał Oskar Brzuszczak, jednak dwa razy minimalnie się pomylił. Wyróżnić też należy bramkarza - Mateusza Wiśniewskiego, który dwukrotnie ratował Spartę przed stratą bramki w bardzo trudnych sytuacjach. 

Kolejny mecz ligowy Sparta rozegra na własnym obiekcie z dawno nie widzianą w naszej lidze Wdą Świecie. Początek meczu w sobotę, 22 sierpnia, o godzinie 17:00. 

Unia Gniewkowo - Sparta Brodnica 1-1

Sparta: Wiśniewski - Ciechowski, Banasiak, Kaźmierczyk, Dzwonkowski (Gula) - Janczak (k), Rupiński (gol), Brzuszczak (Koczur), Martyniuk (Wesołowski), Domżalski - Reise 
Ławka: Koczot, Bartoszyński, Brzóska, Karczewski 

Sędziował: Andrzej Sobieszczyk